نوای قلم

خانه » اجتماعی » سوت پایان جمهوری اسلامی و سخنی با اپوزیسیون ایران دوست

سوت پایان جمهوری اسلامی و سخنی با اپوزیسیون ایران دوست

در مملکت تحت رهبری نائب امام زمان هر روز اوضاع اقتصادی مردم بیش از پیش آشفته میشود و آتش فقر هر روز گریبان خیل بیشتری از ایرانیان را میفشارد.از کارگرانی که ماهاست حقوق نگرفته تا کارمندانی که در پی افزایش قیمت هاو به دلیل کسری بودجه دولت,بر اثر لفت و لیس های داخله و بذل و بخششهای خارجه,حقوق کمتری دریافت میکنند و در اعتراض با این پاسخ رو به رو میشوند که:بودجه نداریم!

شرایط اقتصادی نا متعادل کشور و تورم بالا این نگرانی را ایجاد کرده که اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی ، کار را سختتر کند. اما این طور نبوده که دولت هم برای اینکار عجله ای داشته باشد، شمس الدین حسینی، وزیر اقتصاد چند باری گفته بود که دولت فعلا برای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها دست نگه داشته.شکست این طرح برای بسیاری از کارشناسان اقتصادی از پیش مسجل شده بود طرحی که با توجه به تحریمهای سنگینی که ایران به آن دچار هست اجرایی کردنش تا حدودی نا ممکن یا شاید غیر ممکن باشد.
اما همین پرداختی یارانه ها هم قطع شود چه بلایی بر سر مردم ایران به خصوص قشر متوسط و پایین جامعه می آید؟
گزارشی که خبرنگار سایت رادیو زمانه از اوضاع معیشتی مردم ایران تهیه کرده بود قلب هر ایرانی وطن پرستی را به شدت میفشرد,
مردمی که سالها حداقل از لحاظ اقتصادی تا حدودی تامین بودند این روزها از پس مخارج خورد و خوراک که هیچ از تامین پرداخت کرایه خانه هم عاجز هستند.
از آن سو بهای ارز که ناشی از بی کفایتی رهبران جمهوری اسلامی است هر روز به صورت افسار گریخته بالاتر میرود,و این در شرایطی است که این مسئله علاوه بر تاثیر بر مسائل کلان اقتصادی مملکت,زندگی هزاران دانشجوی خارج از کشوری که با هزینه خانواده مشغول تحصیل هستند را هم به شدت تحت تاثیر قرار داده و به اعتقاد نگارنده این سطور در روزها و ماهای آتی شاهد تاثیر این مسئله بر زندگی آنها به صورت گسترده خواهیم بود,چون با توجه به اینکه در بیشتر کشورهای اروپایی دانشجو اجازه کار یا ندارد یا چند ساعت در هفته میتواند کار کند که به هیچ عنوان کفاف زندگی دانشجویی را نمیدهد,از طرف دیگر هستند بسیاری که در کشورهایی با وضعیت بد اقتصادی تحصیل میکنند,کشورهایی که به واسطه همین وضعیت بد اقتصادیشان اقدام به جذب دانشجو میکنند و در ایران دفاتر بسیاری دارند مانند:مجارستان ارمنستان اکراین مالزی آذربایجان هندوستان وغیره…در این کشورهااصولا کار برای خود مردمشان هم چیزیست شبیه معجزه چه برسد به دانشجوی خارجی که برای انها شبیه دلار است و بس!حال اینان یا باید ترک تحصیل کنند و به ایران بازگردند یا….
تمام این مسائل در شرایطی است که حتی در شرایط جنگی ارزش پولی یک کشور 5 یا 6 درصد تغییر میکند,همین کشورهای عرب حوزه خلیج تا ابد پارس,با ذخایر میلیاردی ارزش پولی خود را حفظ کرده اند ولی رژیم ولایت فقیه با پول هنگفتی که از فروش نفت در این سالها بدست آورد نه تنها پولی در صندوق کشور ندارد بلکه بانک مرکزی را تا حد صرافی و طلافروشی تنزل داده و به مردم سکه پیش فروش میکنند! به معنای ساده تر ذخیره و پشتوانه پول کشور را به چوب حراج زده اند!
دلارها و بهتر بگوییم پول بیت المالی که که صرف آباد کردن جنوب لبنان و فربه کردن سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان شده,و چمدانهای دلاری که بعد از هر بار دست بوسی تقدیم به خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی گروه فلسطینی حماس میشد چه سودی را نصیب شخص آقا خامنه ایی کرد؟!
هر بار صحبتی از جنگ آمریکا و اسرائیل به میان میاید حسن نصرالله پای خود را از قضیه کنار میکشد و عنوان میکند که ما به هیچ عنوان دخالت نمیکنیم!چرا که نیک میداند دخالت انها با نابودیشان یکیست,اما امروز در خبرها آمده بود خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی گروه فلسطینی حماس، با بیان اینکه ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان، نمونه‌ای از اسلام مدرن و میانه‌رو ‌را ارائه داده است خطاب به نخست وزیر ترکیه گفت: «تو نه تنها رهبر ترکیه هستی بلکه رهبر اسلامی و انسانی بزرگی هستی.»
این سخنان خالد مشعل روز یکشنبه در افتتاحیه چهارمین کنگره حزب عدالت و توسعه حاکم بر ترکیه در آنکارا ایراد شده است.
دوستان دیروز,امروز حتی همان تملق و چاپلوسی گذشته را از رهبر جمهوری اسلامی دریغ میکنند!
متحدان منطقه ایی یا هر کدام بر اساس منافع خودشان پشت نظام جمهوری اسلامی را خالی میکنند یا به مانند بشار اسد نگاهشان به به نگاه داشتن شیشه عمر خودشان است.
روی آخر این نوشتار با کسانی است که خود را اپوزیسیون ایران معرفی میکنند,اپوزیسیونی که تمامیت ارضی ایران را جزو منشور خود میداند و آن را به رای نمیگذارد,پیشنهاد نمیکند!,با هیچ گروه و دسته ایی برای داشتنش گفتگو نمیکند.
به عنوان جوانی که در ایرانی تحت حاکمیت جمهوری اسلامی و با صدای موشک صدام چشم گشود و تمام یادگاری آن دوران برای نسلش پر از گریه و شیون و لرزش زمین بر اثر اثابت موشک بود,به عنوان دانش آموز دبستانی که صبح را با شعار جانم فدای رهبر آغاز و با پاکوبیدن بر زمینی که منقش به پرچم آمریکا و اسرائیل بود به کلاس درس میرفت ,زنگ تفریح رادر حیاط مدرسه ایی که پر بود از عکس شهید و کلاشینکف و پلاک شهدا,با صدای آهنگران میگذراند و برای دیدن یک نوار VHS کارتونی باید تپش قلب را تجربه میکرد.
با شما از طرف نسلی سخن میگویم که بر اثر مغزشویی های هر روزه رژیم آرمانش داشتن کارت بسیج پوشیدن لباس رزم و یادگیری کار با سلاح آن هم در سن 14 سالگی بود.
با شما از روزهایی میگویم که گوش کردن و تکثیر نوراهای خوانندگان لس آنجلسی جرمی داشت به اندازه جرمهای سیاسی امروزی,پوشیدن شلوار جین و پیراهن آستین کوتاهی که در آن جامعه بیمار مرسوم نبود و نشان قرطی گری و بعضا عناوین نامناسب دیگری بود که توسط ارزشی ها نصیب ما میشد.
با شما از نسلی صحبت میکنم که برای یک قرار عاشقانه سیلی خورد به بند کشیده شد و در جامعه بیمار به مانند عنصر نامطلوب با او رفتار شد,نسلی که نوشیدن جرعه ایی شراب برایش ممنوع اما دودکردن و سوزاندن همه عمرش با استعمال مواد مخدر آزاد بود!
بیش از این قصد شکافتن زخمهای نسل فرزندان انقلاب را ندارم,از متولدین نیمه دوم دهه پنجاه و نیمه اول دهه شصت با شما سخن میگویم,آنچه را ما کشیدم نه شما تجربه کردید نه والدین ما(به واسطه دوران کودکی و نوجوانی در جامعه ازاد و سالم قبل از شورش 57)توانایی درک ان را دارند و نه نسل بعد از ما به واسطه تغییر شرایط کشور و بهبود خیلی از مسائل اجتماعی!در باب بهبود فقط این را عارض میشوم که گشت ارشاد کجا و کمیته کجا!
پس به صورت شفاف خودم یا بهتر بگویم خودمان را معرفی کردم,خواسته این نسل سوخته و این بغض در گلو مانده از شما این است که خوب گوشهایتان را تیز کنید! چشمهایتان را هم باز کنید!جامعه جهانی به مانند داور مسابقه سوت را بر دهانش گذاشته و به ساعت خود نگاه میکند,همه ما به خوبی میدانیم که جمهوری اسلامی به ساخت سلاح هسته ایی هر روز نزدیکتر میشود چیزی که جامعه جهانی تحمل آن را از رژیم دیوانه حاکم بر ایران ندارد,پس هر آن ممکن است سوت پایان را به صدا در اورد,و وقتی این رژیم به اینگونه ساقط شود و اپوزیسیونی ملی,متحد و یکدست در میان نباشد,اجنبی کار اداره امور را به خائنان و نوکران سابق صدام میسپارد چرا که آنها از ازمون اطاعت از اجنبی و وطن فروشی یکبار به خوبی بیرون آمده اند!
مگر غیر از این است که گردانندگان و مهره های اصلی شورش 57 یک عده به اصطلاح با سواد کت شلواری بودند اما قدرتهای غربی عمامه داران انگلیسی را در چشم بهم زدنی به ما غالب کردند؟!
سخن کوتاه میکنم بیاید در اندک مدت باقی مانده دلهایمان را بیشتر صاف کنیم و به از منیت ها بکاهیم و به ایران فردا فکر کنیم,با نوشتن هزاران منشور این وطن وطن نمیشود! بیاید با اتحاد هزینه تغییر رژیم را کاهش داده و نسل سوخته مرا که به طور روز افزون در پی مهاجرت است را برای همیشه بی وطن نکنید!
سپاسگذارم
این قطعه شعر حال این روزهای ماست:

خانه ام آتش گرفته است ، آتشي جان سوز
هرطرف مي سوزد اين آتش
پرده ها و فرشها را ، تارشان با پود
من به هر سو ميدوم گريان
در لهيب آتش پر دود
وز ميان خنده هايم تلخ
و خروش گريه ام ناشاد
از درون خسته سوزان
مي كنم فرياد ، اي فرياد ،اي فرياد
خانه ام آتش گرفته است ،آتشي بي رحم
همچنان مي سوزد اين آتش
نقشهايي را كه من بستم به خون دل
برسرو چشم در ديوار
در شب رسواي بي ساحل
واي برمن سوزد وسوزد
غنچه هايي را كه پروردم به دشواري
در دهان گود گلدانها ، روزهاي سخت بيماري
از فراز بامهاشان شاد ، دشمنانم
موزيانه خنده هاي فتحشان بر لب
بر من آتش به جان ، نازل
در پناه اين مشبك شب
من به هر سو مي دوم گريان
از اين بيداد
مي كنم فرياد ، اي فرياد ، اي فرياد
واي بر من ، همچنان ميسوزد اين آتش
آنچه دارم يادگار و دفتر و ديوان
وانچه دارد منظر وايوان
من به دستان پر از تاول
اين طرف را مي كنم خاموش
وز لهيب آن روم از هوش
زان دگر سو شعله برخيزد ،‌به گردش دود
تا سحرگاهان كه می داند ، كه بود من شود نابود
خفته اند اين مهربان همسايگانم شاد در بستر
صبح از من مانده برجا مشت خاكستر
واي آيا هيچ سر برمي كنند از خواب
مهربان همسايگانم از پي امداد
سوزد اين آتش بي دادگر بنياد
مي كنم فرياد اي فرياد اي فرياد

مهدی اخوان ثالث

(پاینده ایران)
یزدان پرست


پاسخی بگذارید(دیدگاه شما چنان که شامل توهین به افراد دیگر نباشد منتشر خواهد شد)

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: